زرد کیجا

 پس از باران چند روز پیش بعضی از اهالی توانستند مقداری زرد کیجا از جنگل بچینند ، اما باران اخیر و هوای پاییزی حاکم شرایط را برای رشد زرد کیجا فراهم کرد . حالا همه از میزان قارچ چیده شده توسط افراد می گویند .

زردکیجا در قسمت های خاصی از جنگل رشد می کند ، هر کس بهتر این نقاط را بشناسد با زردکیجای بیشتری از جنگل باز خواهد گشت . حال مختصری درباره زرد کیجا ،این نعمت الهی 

زرد کیجای جنگل ازآنده

 

نام زرد کیجا یک نام مازندرانی برای این نوع قارچ است (کیجا در زبان مازندرانی به معنای دختر است). نام انگلیسی این گونه Cantherelle و The Girolle و از گروه قارچ های Chanterelles و از خانواده Cantharellaceae است .

قطر کلاهک این گونه 15-3 سانتیمتر ، رنگ آن زرد تا نارنجی و شکل کلاهک تقریباً حالت قیفی ‌شکل (Funnel-Shaped) است که ابتدا به صورت Convex بوده و بعد Flat می شود. لبة آن موج دار (Margine چین‌خورده) ، سطح زیرین (لایه هایمنیوم) از تیغه های برجسته تشکیل شده است که نسبت به ساقه حالت Decurrent دارد. جسم قارچ (Flesh ) دارای بافت گوشتی می‌باشد.

طول ساقه متفاوت بوده و می‌تواند باریک و بلند و یا کوتاه و کلفت ‌باشد . در قسمت فوقانی ساقه به دلیل اینکه تیغه ها از سطح زیرین کلاهک تا بخشی از ساقه ادامه دارد ، مرز مشخصی بین کلاهک و ساقه وجود ندارد. ساقه فاقد ضمائم است . اسپور به شکل Ellipsoid ، بی‌رنگ و دارای سطح صاف و اسپورپرینت به رنگ زرد کمرنگ است .

این قارچ از مرغوب‌ترین انواع قارچ خوراکی است و از مزایای آن این است که هرگز آلوده به حشره‌ای نمی‌شود و در حمل و نقل هم کمتر صدمه می‌بیند. در پس از نخستین باران های پاییزی (که گاهی در شهریور هم اتفاق می افتند) شروع به رشد می کنند و پس از مدت کوتاهی (20 روز تا یک ماه) رویش آن ها به اتمام می رسد ، تا سال بعد و باران پاییزی دیگر. محلی های ازآنده و دیگر نقاط مازندران در این زمان ها ، برای چیدن قارچ به جنگل می روند. به این کار زرد کیجا چینی می گویند .

قارچ های چیده شده پس از شستشو و تمیز کردن با آب گرم آبکشی می شود تا تلخی آن گرفته شود (هر چند همراه آن مواد مفید قارچ هم تا حدودی همراه آن می رود ) ، سپس خورد شده و ازآن خورش های خوشمزه مازندرانی تهیه می کنند . از کباب زرد کیجا تا زرد کیجا پلو را می توان با این قارچ خوشمزه تهیه کرد . زرد کیجا از نظر خواص با گوشت قرمز برابری می کند .

تفاوت زردکیجا با قارچ سمی

بافت زرد کیجا به نرمی از هم جدا می شود ولی قارچ سمی دراثر تماس ساده پودر می شود . تشخیص زردکیجا برای افراد غیر بومی و کودکان دشوار است .

 

طرز تهیه زرد کیجا پِلو

 ابتدا زردکیجا را با مقداری آب ، آب پز می کنیم ، آب آن را می گیریم ، سپس دو عدد پیاز متوسط را خلالی و طلایی می کنیم با گردو وکنجد پودر می کنیم و با زرد چوبه و نمک و فلفل داخل روغن تفت می دهیم . پس از اینکه برنج را آبکش کردیم لابلای برنج می ریزیم . (می شود زرد کیجا پلو). البته می توان دانه های انار ترش یا رب آن را هم به آن اضافه کرد

 

 

 

  • زرد کیجا
  • زرد کیجا
  • زرد کیجا